HES Kodu Sorgulama Sistemleri Genel Bilgilendirme

HES Kodu Sorgulama Sistemleri Genel Bilgilendirme

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine iki ayrı genelge göndererek aşağıdaki yerlerde HES kodu ile geçiş zorunlu hale getirilmiştir.

  1. Şehir içi toplu taşımada HES kodu sorgulama
  2. Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu

Şehir içi toplu taşımada  “HES kodu sorgulama” genelgesi kapsamında, toplu ulaşım araçlarında kişiye özel seyahat kart sistemleri, AKBİL, Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına entegre olacak.

Temaslı Olanın Kartı Askıya Alınacak;
Entegrasyon ile Covid-­19 tanılı ya da temaslısı olanların varsa kişiselleştirilmiş seyahat kartları, izolasyon süresi boyunca otomatik olarak askıya alınacak.
Covid-­19 tanılı ya da temaslısı olan ve izolasyonda olması gerektiği halde toplu ulaşım aracı kullananlar hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

Tüm Konaklama Tesislerinde HES Kodu ile Geçiş Zorunluluğu;
“Konaklama tesislerinde HES kodu gösterme zorunluluğu” genelgesi kapsamında kamu ve özel tüm konaklama tesislerine kabullerde HES kodu ile geçiş zorunluluğu getirildi.
HES kodu sorgulaması müşterilerin konaklama tesisine kabulü sırasında yapılacak, yapılan sorgulama sonucunda herhangi bir risk bulunmayan kişilerin tesise kabul işlemleri gerçekleştirilecek.

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklandığı üzere, Mart Ayından itibaren yeni tip koronavirüs salgınında “yerinde karar” dönemiyle Türkiye’deki tüm şehirlerde salgının seyrine göre restoranların, kafelerin ve okulların kademeli şekilde faaliyet göstereceğini duyurdu.

Özellikle, insan yoğunluğunun çok yüksek olduğu işyeri, hastane, havaalanı gibi kalabalık alanlarda HES kodu sorgulama ve Ateş ölçer Cihazlarının kullanımı faydalı olacaktır.

Son olarak yapılan resmi açıklamalarda; kahvehaneler, internet kafeler, berberler, kuaförler, hamamlar, düğün salonları, tiyatrolar ve spor salonlarının girişlerinde HES kodu sorgulaması zorunlu hale getirilmiştir.

HES Kodu Sorgulama Sistemi Nedir?

HES Kodu Sorgulama Sistemi, restoran, AVM, kafe, otel ve işyerleriniz gibi insan yoğunluğunun çok sık olduğu yerlerde Sağlık Bakanlığı ile entegre çalışan korona teşhisi konulmuş veya temaslı kişilerin tespitini yaparak sizleri uyaran sistemdir.

HES Kodu Sorgulama Cihazı Nasıl Çalışır?

Ziyaretçiler Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasından oluşturmuş oldukları QR kodu (Kare Kod) cihaza okutur ve bu kod ile anında Sağlık Bakanlığı kaynaklarından sorgulama yapılır.

Sistem talebinize göre kablolu veya kablosuz bağlantı ile çalışabilmektedir.

HES kodu sorgulama cihazlarının çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

HES Kodu Sorgulama Sistemi Kullanım Alanları

Okullar, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, alışveriş merkezleri, konutlar ve toplu konut siteleri, havaalanı, kahvehaneler, internet kafeler, berberler, kuaförler, hamamlar, düğün salonları, tiyatrolar ve spor salonları olmak üzere bir çok işletmede kullanılabilir.

HES Kodu Cihazı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için 0216 337 02 68 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

HES Kodu sorgulama cihazlarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

https://kriptoguvenlik.com/covid-19/