DSC Alarm Paneli Bağlantı Şeması

DSC alarm paneli bağlantı şeması ile ilgili daha detaylı bilgi ve teknik destek için iletişim kısmından uzmanlarımıza başvurunuz.
DSC Alarm Paneli Bağlantı Şeması
  • DSC Alarm Panelinin içinde bir adet 16V AC trafo bulunmaktadır.
  • Trafoya enerji ana sigortanın girişinden verilmelidir. Aksi halde sigorta kapanınca alarmın enerjisi kesilmiş ve sistem panelin içindeki aküden beslenmeye başlar ve kısa sürede akünün ömrünün tükenmesine sebep olur.
  • Keypad bağlantısındaki renkler paneldeki aynı renklere bağlanır. (red-black-yellow-green)
  • PIR dedektör bağlantısı 12v+, 12V-, ve kontak uçlarıdır. C-NC
  • Bağlantı şemasındaki siren – (eksi) tetik ile çalışmaktadır. Ancak satın almış olduğunuz sirenin + (artı) tetik olup olmadığına dikkat ediniz.
  • Kullanılmayan bölgeleri (zone) 5.6K direnç ile sonlandırınız.
  • DSC Alarm panelinin PGM çıkışları, özel olarak programlanabilen çıkışlardır.
  • Siren ve PIR dedektörlerdeki TMP ( tamper) girişlerinin uçları bağlanmalı ve bu bölgeler programdan 24 saat aktif (ani zone) olarak ayarlanmalıdır.

DSC alarm paneli bağlantı şeması ile ilgili daha detaylı bilgi ve teknik destek için iletişim kısmından uzmanlarımıza başvurunuz.

DSC Alarm Bağlantı Şeması

DSC Alarm Sisteminde Elektrik Kesilince Alarm Çalıyor

Elektrik kesildiğinde alarm sisteminin çalışmaya devam etmesi için alarm paneli içerisinde bir adet akü bulunmaktadır. Elektrik kesildiğinde panel içerisindeki akü boş veya zayıf ise bir süre sonra alarm çalmaya başlar. DSC Alarm Panelinin aküsünün değişim zamanı gelmiştir. Alarm sisteminizi kuran firmaya ulaşıp akü değişimini yapmasını isteyin. Eğer ulaşamıyor iseniz iletişim kısmından bizlere ulaşıp, teknik servisimizden yardım alabilirsiniz.

Biz yine de elektrik kesilince alarm çalan sisteme nasıl ilk müdahale edeceğimizi anlatalım.

  • Alarm sisteminizi kuran firma eğer ayarlamış ise sirenler 3 dakika çaldıktan sonra kendiliğinden susacaktır.
  • Eğer susmaz ise çalmakta olan harici sirenin ön kapağını açın ve siren içerisindeki akü uçlarını yada pil kablolarını sökün.

DSC alarm panelindeki akünün durumunu görmek için önce * (yıldız) sonra 2 tuşuna basınız. Eğer bölge ledlerinden 1 numaralı ışık yanıyor ise akünün değişim zamanı gelmiştir. Eğer sisteminiz Alarm Haber Alma Merkezine bağlı ise zaten sizlere önceden haber vereceklerdir.

DSC Alarm Sistemleri ile ilgili PIR hareket dedektörü, kapı kontağı, pencere kontağı, keypad tuş takımı ile ilgili ürünlerin, tüm DSC Alarm ürünlerinin fiyatları için bizimle 0216 337 02 68 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz. DSC ürünleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.