Duman Dedektörü Sigara Algılar Mı?

Duman dedektörü sigara algılar mı? sorusunun cevabı EVET algılar.Ancak ile devam etmek gerekir ki odanın alanı, dedektörün yüksekliği ve sigara dumanının yoğunluğunu gözardı edersek, doğru cevap vermiş olmayız. Ayrıca algılaması için geçen süreyi de atlamayalım tabi.
Duman Dedektörü Sigara Algılar Mı?

Duman dedektörü sigara dumanını algılar mı? sorusunun cevabı EVET algılar. Ancak odanın alanı, sigara dedektörün yüksekliği ve sigara dumanının yoğunluğunu göz ardı edersek, doğru cevap vermiş olmayız. Ayrıca dumanı algılaması için geçen süreyi de atlamayalım tabi.

Amacınız küçük bir odada, WC gibi kapalı bir alanda sigara içilip içilmediğini tespit etmek ve uyarılmak ise ekonomik bir takım çözümler mevcut. Pilli sigara dedektörleri birkaç küçük oda için en ucuz yöntem olacaktır. Pil ömrü yaklaşık olarak 24 aydır.

Bahsettiğimiz alan birkaç odadan ibaret ise kablo gerektirmeyen, üzerinde siren-buzzer bulunan pilli duman dedektörleri ile çözümler en ekonomik seçenek olacaktır. Bu sebeple merkezi bir noktadan ( güvenlik odası, bilgi işlem odası, lobi, danışma ) kontrol etmek ve yönetmek gibi adresli veya konvansiyonel (bölgesel) yangın sistemi ile çözüm çok daha pahalı bir uygulama olacaktır. Bunun kararını verirken işletmenin yapısını, alınan riski ve güvenlikten sorumlu birilerinin olup olmadığı gibi parametreleri dikkate almak gerekecektir.

Teknim marka pilli sigara duman dedektörünü incelemek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

https://kriptoguvenlik.com/urun/teknim-tfd-3945-pilli-sigara-duman-dedektoru/