Kilsen Yangın Sistemleri

Kilsen Yangın SistemleriKilsen markasının da içinde bulunduğu, UTC Fire & Security EMEA bir Amerikan şirketi olup, bünyesinde Aritech, NetworX, Lenel, Ziton, EST, TruVision, IFS ve Supra gibi dev markalarında bulunduğu güvenlik çözümlerini sunmaktadır. Kilsen yangın algılama ve ihbar, hırsız alarm, kartlı geçiş sistemleri, yüksek çözünürlüklü güvenlik kameraları ve entegrasyonları için çok önemli geliştirmeler yapan bir şirkettir. Ayrıca, Kilsen’in karbonmonoksit algılama sistemi, Türkiye pazarında proje bazlı işlerde en çok kullanılan, stabil ve hassasiyet değeri ayarlanabilen mimariye sahip bir sistemdir.

Kripto Güvenlik, UTC Kilsen yangın markasının Türkiye Yetkili Satıcısı olmakla beraber, tüm ürünler için onarım, teknik servis ve periyodik bakımlarını yapan mühendislik firmasıyız.

Kilsen yangın panelinin devreye alınması, yangın tesisatları altyapı kurulumu, mevcut sisteme servis ve sistemin sağlıklı çalışması amacıyla iyileştirilmesi konusunda bizden hizmet alabilirsiniz.

Türkiye’nin Her Yerine Kilsen Yangın Sistemleri Kurulumu, Bakımı ve Teknik Servisi Hizmeti Veriyoruz.

Kilsen Yangın Alarm Panellerinin Genel Özellikleri

Çoklu Dil Desteği Sağlanması

KILSEN yangın panellerinin gelişmiş kullanıcı ara yüzü ile panel üzerinde bulunan butonların ve LED’lerin açıklamaları Türkçe başta olmak üzere İngilizce, Rusça, Arapça gibi dilleri desteklemektedir.

Döngü Kapasitesi

KILSEN Yangın panellerinin tedariği 1 looplu, 2 looplu ya da 4 looplu olarak sağlanabilmektedir. Kilsen yangın alarm paneli maksimum 4 loopluk kapasiteye sahiptir. Bu döngülerden her biri 125 adet dedektör ve 125 adet modül desteklemektedir. Yani bir loopa 250 adet cihaz bağlanabilmektedir.

Her bir panele ise 1000 (4x 250) adet cihaz bağlantısı yapılabilir.

Network Edilebilme Özelliği

KILSEN Yangın panellerinin bir diğer özelliği ise network yapılabiliyor olmalarıdır. Toplamda 32 adet döngüye kadar network (ağ) oluşturulabilir. Bu da toplam cihaz sayısında 32 x 250 = 8000 adet cihaz (dedektörler ve modüller) demektir. En önemli özelliklerinden birisi de konvansiyonel ve adresli panellerin aynı anda tek bir networke bağlanabiliyor olmasıdır.

Çift İşlemli Algılama

UTC Kilsen yangın panellerinin bir diğer en önemli özelliği ise, panel ana kartı arızalansa bile binada bulunan personeli alarm durumunda tahliye edebilecek senaryolar yaratılabilir olmasıdır.

Elektronik Adreslenebilirlik

Rakiplerinin aksine kilsen dedektörler dip switch veya döner switchler vasıtasıyla değil, kendine özgü programlama cihazı ile manuel programlanabilmektedir. Bu sayede dedektör adresleme hatasız ve kolaylıkla yapılabilmektedir. Adresli bir duman veya ısı dedektörünün adresi, dedektörü cihaza takmak suretiyle hızlıca görülebilmektedir.

Kilsen KFP Yangın Panelleri

Kilsen KFP Yangın Santralinin Özellikleri

 • 64 Adet zone ile senaryo konfigrasyonu,
 • Konfigüre edilebilir 2 supervize input (girişler),
 • Konfigüre edilebilir 2 supervize output (çıkışlar),
 • Süpervize siren çıkışı, resetlenebilir harici 24V DC output,
 • EN54 uyumlu kullanıcı yetki atamaları,
 • Grafik LCD ekran ve kullanıcı dostu LCD ön panel ile kolay kullanım ve yönetim imkanı sunar.
UTC Kilsen KFP-AF2-19

KFP AF1-19 ve KFP AF2-19 Adresli Yangın Alarm Kontrol Panelleri

 • 1 looplu ve 2 looplu UTC yangın alarm panelidir.
 • Bu yangın alarm paneli istendiğinde, KFP-A-LB kartı ile  4 loop yapılabilir. (KFP-AF2-19 yapılabilir. 1 looplu panel arttırılamaz)
 • KFP AF2-S-19 kodu ile sipariş edildiğinde panel kasası daha küçük model ile gelir.
 • KFP-AFR-S-19 repeater (tekrarlayıcı) paneli ile haberleşebilir.

UTC Kilsen Yangın Butonları, Duman ve Isı Dedektörleri

Kilsen KAL714

Giriş Modülleri (Input)

KAL710 VE KAL714

Kilsen KAL734

Çıkış Modülleri (Output)

KAL730 VE KAL734

Kilsen KAL740

Siren Modülleri

KAL740

  İletişim Formu

  İletişim formunu doldurmanız halinde en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

   İletişim Formu

   İletişim formunu doldurmanız halinde en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

   Open chat