Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera SistemleriGüvenlik kamera sistemleri; endüstriyel tesisler başta olmak üzere, evlerde, küçük ve büyük işyerlerinde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Güvenlik kamera sistemlerinin kullanılmasının amacı; üretim olan tesislerde üretimin denetlenmesi ve kontrol edilmesi, işletme güvenliğinin iç ve dış etkenlere karşı sağlanmasıdır.

Güvenlik kamera sistemi elemanları;

 • Güvenlik kameraları (Dome kameralar, Bullet kameralar),
 • DVR ya da NVR kayıt cihazları,
 • Monitör(ler),
 • Sabit disklerden oluşmaktadır.

Geçmişten günümüze güvenlik kameralarında özellikle çözünürlük konusunda büyük gelişmeler yaşanmıştır. Özetle sırasıyla aşağıdaki çözünürlüklerde kameralar üretilmiş ve yaygın olarak kullanılmıştır.

Güvenlik Kameraları

Analog Güvenlik Kamerası

CIF ( 320×288) çözünürlük ile Full D1 ( 720×576) çözünürlük arası izleme ve kayıt olanağı sağlayan eski teknoloji güvenlik kameralarıdır.

AHD Güvenlik Kamerası

1.3 Mpiksel (1280×960) çözünürlük ile 3 Megapiksel (2048×1536) çözünürlük arası izleme ve kayıt olanağı sağlayan yeni teknoloji güvenlik kameralarıdır. IP kameralara alternatif olarak geliştirildi, eski teknoloji analog kameraların altyapısını değiştirmeden, yüksek çözünürlüklü güvenlik kamera kullanımını sağlamıştır.

IP Güvenlik Kamerası

2 Megapiksel çözünürlükten başlayıp 16 megapiksel ve üzeri çözünürlük arası izleme ve kayıt olanağı sağlayan IP tabanlı güvenlik kameralarıdır. Mevcut network altyapısını kullanmasının yanında, bağımsız olarak data kabloları ile kapalı çevrim izleme ve kayıt imkanı sağlamıştır.

Kamera Kayıt Cihazları

DVR Kayıt Cihazları

DVR kayıt cihazları, düşük çözünürlüklü analog güvenlik kameralarını kayıt etmeye yarayan üretimden kalkmış eski nesil kayıt cihazlarıdır.

AHD Kayıt Cihazı

Analog HD olarak telaffuz edilen AHD kayıt cihazları ise 1 megapiksel kameralar ile başlayıp, 8 megapiksel arası çözünürlükteki güvenlik kameralarını kayıt etmeye yarayan yeni nesil AHD kamera kayıt cihazlarıdır.

NVR Kayıt Cihazı

Network- IP kameraları kayıt etmeye yarayan, yeni nesil endüstriyel tip kamrea kayıt cihazlarıdır.

Sunucu Tabanlı Kayıt Cihazları

Server Sunucuların farklı firmaların yazılımları ile kayıt cihazına dönüştürüldüğü sistemlerdir.
Hangi kayıt cihazı iyidir? DVR Kayıt cihazı alırken nelere dikkat etmem gerekir için detaylı anlattığımız sayfa ve ürünler için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kamera sistemi alırken nelere dikkat etmeli?

Öncelikle, güvenlik kamerası seçerken dış mekan kameraya mı ihtiyacınız var yoksa iç mekan mı buna karar vermelisiniz. Daha sonra kullanacağınız alanlara göre değişiklik göstermekle beraber aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Gece görüşü,
 • Çözünürlük,
 • Görüntü kalitesi,
 • Lens kalitesi,
 • Ortam koşulları.

Çok geç olmadan güvenlik kamera sisteminizi seçin

Son zamanlarda Türkiye, çok sayıda OEM marka ithal edilmesi sebebiyle çok ucuza çok kalitesiz ürünler çöplüğüne dönüşmüştür. Kalite anlayışımızdan taviz vermeden Samsung güvenlik kamera sistemleri ve kayıt cihazları, Haikon kamera AHD ve IP kamera sistemleri, Dahua kamera ve IP güvenlik kameraları , Honeywell güvenlik kamera markaları ile çalışmaya devam ediyoruz. Küçük ölçekli işlerde ise Hilook kameralar, Neutron kamera ve DVR kayıt cihazları, Cenova AHD ve IP kameralarının yanında özel projeler için 8 ve 12 harddisk takılabilen DVR, NVR kayıt cihazları ile ihtiyaçlara çözüm üretmekteyiz.

  İletişim Formu

  İletişim formunu doldurmanız halinde en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

   İletişim Formu

   İletişim formunu doldurmanız halinde en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.