AHD Kamera Kayıt Cihazı

AHD Kamera Kayıt Cihazı

AHD DVR kamera kayıt cihazı seçerken, dikkat edilmesini tavsiye ettiğimiz bazı özellikler aşağıdaki gibidir.

1. AHD Kamera Kayıt Cihazındaki Harddisk Slot Sayısı

Sistemin geriye dönük kaç gün kayıt tutacağını belirler. Görüyoruz ki kullanıcılar bu sayıyı pek önemsemiyor. Genelde bir adet harddisk takılabilen ekonomik cihazları tercih ettiklerinden haberi bile olmuyor. Durum böyle olunca güvenlik kamera kurulum firmaları daha uzun süre kayıt tutmak için, daha düşük çözünürlükte, daha düşük resim sayısı ve bant genişliği ile sistem ayarları yapmaktadır. Yüksek çözünürlüklü güvenlik kamera için daha fazla ödeme yapıp, düşük çözünürlükte kayıt tutmak zorunda kalınmaktadır.

Haikon Kamera Kayıt Cihazı

2. AHD Kamera Kayıt Cihazının Desteklediği Çözünürlük

Burada dikkat edilmesi gereken husus, AHD kamera kayıt cihazının izleme çözünürlüğü ile kayıt çözünürlüğünün aynı şeyi ifade etmemesidir. Bu durum kamera kurulum firması tarafından, son kullanıcıya iyi anlatılamamaktadır. Ucuz fiyat odaklı projelerde çok sık karşılaştığımız bir durumdur. Piyasadaki birçok kayıt cihazı 5 megapiksel çözünürlüğü canlı izlemede desteklese de, kayıt çözünürlüğü 1.3 megapikselin üstünü kayıt edememektedir. Kamera kayıt cihazlarını satın alırken ürün karşılaştırmaları sırasında dikkat etmenizi öneririz.

3. Kamera Kayıt Cihazının Desteklediği Kamera Teknolojisi

XVR veya hibrit teknolojiye sahip kamera kayıt cihazları, hem eski analog kameraları, hem de farklı firmaların lisanslı teknolojileri olan HD-CVI, HD-TVI, AHD gibi analog altyapı ile çalışan HD güvenlik kameraları ve IP güvenlik kameralarını hepsini aynı anda desteklemektedir. Altyapı kablolamasının düzgün olduğu eski projelerde bu tip bir yapı ile hareket etmenin doğru olduğunu düşünüyoruz.

4. DVR Kamera Kayıt Cihazının Monitör Çıkışı

VGA, HDMI ve Spot monitör çıkışlarına takılacak monitör veya TV’nin desteklediği çözünürlük te önemli bir konudur. Çoğu AHD kayıt cihazlarında VGA ve HDMI monitör çıkışı paralel, yani aynı görüntüyü verse de, birbirinden bağımsız ekran çıkışlarının ihtiyaç olduğu projelerde dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Ayrıca birinci monitörde bölünmüş ekranda tüm kameralar izlenirken, harici alarm veya hareket olan kameranın otomatik olarak yandaki 2.monitöre düşmesi gibi senaryolar için AHD kayıt cihazının spot çıkışını destekleyip desteklemediğine dikkat edilmelidir.

5. DVR Kamera Kayıt Cihazı Fiyatları

AHD Kayıt cihazlarının fiyatları kaç kamera desteklediğine göre ve yukarıda bahsedilen özelliklere göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple net olarak kayıt cihazı fiyatları ne kadar sorusuna cevap vermek kolay olmamakla birlikte 100 USD +KDV gibi bir rakamdan başlayan kamera kayıt cihazı fiyatları 2.000 USD+ KDV gibi rakamlara ulaşmaktadır. Kaç kanal kayıt cihazı ihtiyacınız olduğunu belirttiğiniz takdirde satış ekibimiz aynı gün içerisinde size kamera kayıt cihazı fiyatını ve tavsiye edilen markaları ile birlikte verecektir.

AHD DVR Kayıt Cihazı

AHD DVR ne demek, AHD kayıt cihazı ile NVR kayıt cihazı arasındaki farklar nelerdir?

AHD demek, Analog High Definition baş harflerinden türemiştir. Yani eski analog güvenlik kamera teknolojisinin altyapısını kullanarak yüksek çözünürlüklü güvenlik kamerası kullanmak için üretilmiş bir teknolojidir. Mevcut coax altyapısını, CCTV kamera kablosu çekilmiş veya çekilerek Full HD, Megapiksel çözünürlüklü kamera kullanmamıza olanak sağlayan ahd dvr kayıt cihazlarıdır.

Özetle; mevcut kamera altyapınızı değiştirmeden sadece kamera ve kayıt cihazlarını değiştirerek yüksek çözünürlüklü görüntü elde edebilirsiniz.

NVR Kamera Kayıt Cihazı

NVR, Network Video Recorder baş harflerinden türemiştir. Yani network, ip güvenlik kamera teknolojisinin altyapısını kullanarak yüksek çözünürlüklü güvenlik kamerası kullanmak için üretilmiş bir teknolojidir. Mevcut network altyapısını, network kamera, ip kamera kullanmak suretiyle Full HD, Megapiksel çözünürlüklü görüntü almamızı sağlayan NVR kayıt cihazlarıdır.

En çok tercih edilen ve tavsiye ettiğimiz kayıt cihazlarının detaylarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://kriptoguvenlik.com/urun/dahua-dhi-nvr2116hs-4ks2-4k-nvr-kayit-cihazi/

https://kriptoguvenlik.com/urun/dahua-nvr5232-4ks2-32-kanal-kayit-cihazi/

Haikon DVR ve NVR kayıt cihazları – https://kriptoguvenlik.com/markalarimiz/haikon-kamera-sistemleri/

Dahua DVR ve NVR kayıt cihazları – https://kriptoguvenlik.com/markalarimiz/dahua-kamera-sistemleri/

Daha detaylı bilgi için uzman ekibimizi 0216 337 0268 nolu telefondan arayın.