Maxlogic CRC Hatası Nedir?

Maxlogic CRC Hatası Nedir?

Mavigard Maxlogic adresli yangın alarm santralinin CRC hatası topraklama hattından kaynaklanan bir sorunun olduğu anlamına gelmektedir. Bu hatayı almanız durumunda;

Maxlogic yangın alarm santralinin şebeke voltaj kablosunun topraklama ucu güç kaynağına bağlı mı? 

HAYIR ise;

Şebeke topraklama kablosunun bağlantılarının yetkili kişi/kişiler tarafından yapılmasını sağlamalısınız.

EVET ise;

Maxlogic yangın alarm santraline bağlı olan çevrim veya siren hatlarından, role çıkış hatlarından veya varsa network hattından kaynaklı bir problemle karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

Bu durumda yapılması gereken toprak kaçağının olduğu noktayı tespit ederek bu sorunu ortadan kaldırmaktır.

Maxlogic CRC Hatası Nasıl Tespit Edilir?

Yangın alarm santralinde herhangi bir kablo bağlı olmamak kaydıyla santralin üzerindeki 24V DC çıkışın + ve – uçlarını ölçü aleti ile ölçmelisiniz. Eğer gördüğünü voltaj 12.5V ile 13.5V arasında değilse toprak hattında kaçak olduğu anlamına gelir.

Toprak Kaçağının Kaynağını Nasıl Öğreniriz?

Maxlogic yangın santraline sırasıyla loop hatları, siren hatları, network hattı ve röle çıkış hatları bağlanır. Her bağlama işlemi sonrasında multimetre ile toprak voltaj değerinin referans değerler arasında olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Görünen voltaj üstte de belirttiğimiz gibi 12.5V ile 13.5V arasında değilse ölçüm yaptığınız loop hattında CRC hatası verecektir, toprak kaçağı olduğu anlamına gelmektedir.

Maxlogic ürünlerine göz atmak için yandaki bağlantıya tıklayın -> kriptoguvenlik.com/marka/maxlogic/

Mavigard ve Maxlogic yangın santralleri için destek taleplerinizi 0216 337 02 68 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden iletebilirsiniz.