Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş-Giriş Sistemleri

Kartlı geçiş ve parmak izi ile geçiş sistemleri, çalışan personelin giriş çıkış saatlerinin kayıt altına alınması, bazı katlara veya odalara girişinin yetkilendirme ile engellenmesi, ziyaretçilerin kimi ne zaman ziyaret ettiklerinin kayıt altına alınması, raporlanması gibi olayların otomasyonudur. Personel Devam Kontrol Sistemleri kısaca PDKS olarak adlandırılır ve kapı kontrolü yapmayan kart okuyucu ve parmakizi okuyuculara verilen ad olarak alışagelmiştir. Ancak daha sonra hem okuyucuların output çıkışlarının hem de yazılımların gelişmesi ile bu okuyucuar kapı ve turnike açmaya başlamış ve yazılımlara entegre edilmeye başlanmıştır.

Reader / kart okuyucu, çıkış butonu, kapı tipine göre seçilecek kilit ile birlikte manyetik kontak ve kontrol paneli sistemin ana unsurlarıdır. Kapı tipine göre ( ahşap, aliminyum, cam, yangın kapısı, çelik kapı ) kullanılacak kapı kilit tipi doğru seçilmelidir. Ayrıca yangın algılama sistemi ile entegrasyonu önceden planlanmalı ona göre kablo çekimi hazırlanmalıdır. Bina yangın yönetmeliğine göre sistemin tasarlanması gerekir.

Türkiye pazarında başlıca kullandığımız markalar Rosslare, ZKTeco, ZKSoftware olmakla birlikte ihtiyaca göre farklı markalarla özel çözümler geliştiren kartlı geçiş sistemi firmasıyız.

ZKSoftware, ZKteco SF100 Parmak izi Okuyucu

ZKSoftware, ZKTeco SF300 Parmakizi Okuyucu

Rosslare AYK-25B Okuyucu

HID 6100 IClass Okuyucu

Rosslare Uzun Mesafe Okuyucu

Rosslare AC-015 Kartlı Geçiş Paneli

Rosslare AC-225 IP Kartlı Geçiş Paneli

Rosslare AC-425 IP Kartlı Geçiş Paneli

Rosslare AC-825 IP Kartlı Geçiş Paneli

Rosslare Diğer Kartlı Geçiş Panelleri

Rosslare, ZKTeco Kartlı Geçiş, Parmakizi | Kripto Güvenlik Sistemleri